Start
Wycieczka klas 1b i 1c do Parku Bajek w Dębskiej Kuźni
Dzisiaj uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Parku Bajek w Dębskiej Kuźni. Dzieci spacerowały po malowniczym parku, podziwiając sceny i postacie znane z najpopularniejszych baśni i legend. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Następnie uczniowie odwiedzili mini zoo, gdzie z zainteresowaniem obserwowali zwierzęta i poznawali ciekawostki na ich temat. Na zakończenie wycieczki wszyscy z apetytem zjedli pyszne lody.
Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji i był doskonałą okazją do integracji, nauki poprzez zabawę oraz spędzenia czasu w otoczeniu przyrody.
Anna Szepela i Beata Górska
Podsumowanie innowacji „Mosty zamiast murów”!
Piknik na Uniwersytecie Opolskim – podsumowanie innowacji „Mosty zamiast murów”!
Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w przygotowanych aktywnościach:
- skakały po grach namalowanych na chodniku i rysowały kredą,
- ćwiczyły zręczność w piłkarskim slalomie oraz rzutach do celu,
- bawiły się przy puszczaniu wielkich baniek mydlanych i nawlekaniu,
- prawdzały swoją uważność podczas gry w słuchowe memory,
- rały udział w dalszych, wspólnych tańcach.
Dzisiejszy dzień był idealnym dowodem na to, że cele naszej innowacji – integracja, rozwijanie umiejętności społecznych, komunikacji oraz budowanie relacji pełnych empatii i akceptacji – zostały w pełni osiągnięte.
Na zakończenie tego pełnego emocji spotkania, w ramach podziękowania za całoroczny trud, wielkie serce i zaangażowanie, uroczyście wręczyliśmy studentom specjalnie przygotowany dyplom. Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy rok – wspólnie pokazaliśmy, że zamiast murów, potrafimy budować piękne mosty przyjaźni!
Aleksandra Żyła, Paweł Szepielak
„Dzień bez plecaka„
To już po raz trzeci, kiedy samorząd szkolny organizuje „dzień bez plecaka” w szkole przy ulicy Książąt Opolskich. Ta inicjatywa to doskonała okazja do kreatywności, zmiany naszych codziennych wyborów i schematów. Przy okazji jest to doskonała zabawa i powód do uśmiechów na korytarzu szkolnym. Uczniowie, którzy przyszli z „zamiennikiem” plecaka mogli zaprezentować się na forum szkoły w specjalnie zorganizowanym pokazie, gdzie brawa uznania nie ustępowały na długo.
Joanna Płońska, Łucja Baron- Świerc
Festyn "Powitanie lata"
Kolejny Festyn Rodzinny "Powitanie lata" za nami. Było kolorowo. Przywitał nas występ zespołu " Goście specjalni". Następnie Pan Wojtek z pomocnikami Kamilem i Kingą z firmy Lab of Life zrobili nam super pokaz chemiczny, był dym, ogień i kolorowe eksplozje. Na koniec wystąpił fantastyczny zespół dzieciaków "Przyjaciele ukulele" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej TAK, którego szefem jest Pani Agnieszka Król. Podczas festynu nasi podopieczni mogli skorzystać z dmuchanego toru przeszkód, z obrotowej fotobudki, z fotobudki z wydrukami oraz ze stoiska że słodkościami.
Agata Domagała
Strona 1 z 2







