Start
„Dzień bez plecaka„
To już po raz trzeci, kiedy samorząd szkolny organizuje „dzień bez plecaka” w szkole przy ulicy Książąt Opolskich. Ta inicjatywa to doskonała okazja do kreatywności, zmiany naszych codziennych wyborów i schematów. Przy okazji jest to doskonała zabawa i powód do uśmiechów na korytarzu szkolnym. Uczniowie, którzy przyszli z „zamiennikiem” plecaka mogli zaprezentować się na forum szkoły w specjalnie zorganizowanym pokazie, gdzie brawa uznania nie ustępowały na długo.
Joanna Płońska, Łucja Baron- Świerc
Cykl warsztatów edukacyjnych „Moje dojrzewanie, moje ciało, moje relacje”
W drugim półroczu roku szkolnego 2025/2026 (marzec–maj) w naszej szkole zrealizowano cykl zajęć edukacyjnych pt. „Moje dojrzewanie, moje ciało, moje relacje”, skierowany do chętnych uczniów klas IV–VIII szkoły specjalnej.
Zajęcia odbywały się w małych grupach, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb uczniów, w tym możliwości komunikacyjnych (AAC). Celem cyklu było wsparcie uczniów w zrozumieniu procesu dojrzewania, oswojenie zmian fizycznych i emocjonalnych oraz rozwijanie umiejętności dbania o higienę i zdrowie.
Podczas spotkań uczniowie poznawali zmiany zachodzące w ciele, uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje, ćwiczyli sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz rozwijali umiejętność proszenia o pomoc. Zajęcia obejmowały również naukę zasad higieny oraz zagadnienia dotyczące relacji interpersonalnych, w tym budowania bezpiecznych kontaktów i rozumienia własnych granic.
Zajęcia miały charakter praktyczny – wykorzystywano pomoce wizualne, historyjki społeczne, karty pracy oraz ćwiczenia sytuacyjne.
Cykl został opracowany przez psycholog Idę Parfimczyk i przeprowadzony przez nią ze wsparciem pedagog Moniki Bilik.
Ida Parfimczyk
Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty to bardzo ważna uroczystość dla naszych uczniów. Dzieci z klas 1a- 2c, 1b, 1c przygotowały dla kochanych rodziców wspólny występ. W części artystycznej zaśpiewały piosenkę, a następnie zagrały na instrumentach. Wręczyły również rodzicom piękne czerwone serca z życzeniami. Następnie udały się do swoich klas na słodki poczęstunek. Niejedna łza spłynęła po policzku ze wzruszenia. To było bardzo miłe, wzruszające, rodzinne, klasowe spotkanie.
Beata Górska, Agnieszka Ryniak-Urbanowska, Anna Szepela
Festyn "Powitanie lata"
Kolejny Festyn Rodzinny "Powitanie lata" za nami. Było kolorowo. Przywitał nas występ zespołu " Goście specjalni". Następnie Pan Wojtek z pomocnikami Kamilem i Kingą z firmy Lab of Life zrobili nam super pokaz chemiczny, był dym, ogień i kolorowe eksplozje. Na koniec wystąpił fantastyczny zespół dzieciaków "Przyjaciele ukulele" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej TAK, którego szefem jest Pani Agnieszka Król. Podczas festynu nasi podopieczni mogli skorzystać z dmuchanego toru przeszkód, z obrotowej fotobudki, z fotobudki z wydrukami oraz ze stoiska że słodkościami.
Agata Domagała
Strona 1 z 2







